fbpx

ПРО ТАБІР

«Табір Миру» – дитячий оздоровчий заклад наметового типу, заснований і діє на ідеях миру і ненасилля. Наша головна мета – надати дітям простір для особистого розвитку, створення атмосфери довіри і відкритої комунікації в поєднанні зі змістовним та цікавим літнім відпочинком.

Табір знаходиться неподалік с. Миропілля Краснопільського району Сумської області (40 км від м. Суми). Місце, де розташований табір, дуже мальовниче, поряд річка Псел. Проживають учасники в сучасних туристичних 4-місних наметах, кожен учасник забезпечується карематом та спальником для сну.

Харчування дітей в таборі організовано на базі польової кухні. Три прийоми їжі – гаряче збалансоване харчування у відповідності до вікових норм; плюс полуденок і друга вечеря – фрукти, соки, молочні продукти, печиво. Харчування дітей відбувається в спеціально облаштованій їдальні.

Для гігієнічних процедур передбачені місця з умивальниками та душові. Тепла вода для душу гріється вдень природнім шляхом, ввечері – на польовій кухні і персоналом заливається в баки душових.

Для занять використовуються спеціально облаштовані місця в затінку соснового лісу. На випадок дощу використовуються їдальня під тентом та шатри.

У таборі постійно знаходиться досвідчений лікар, який має все необхідне для надання першої медичної допомоги. Кожен учасник табору забезпечується страховкою від нещасного випадку. На території табору постійно знаходиться чергова машина для невідкладних потреб.

Умовами не передбачено постійне постачання електроенергії, тому користування мобільними телефонами дещо обмежується. Педагогічний колектив табору упевнений, що для дитини обмеження користування гаджетами є корисним, тож ми мотивуємо дітей відключати телефони вдень під час занять та заходів.

У разі необхідності терміново поспілкуватись з дитиною, Ви можете звертатися до директора або вихователя загону. Зарядження мобільних пристроїв здійснюється щодня під час вмикання бензогенератора (зазвичай під час заходів та ранкової руханки), але звісно що заряджати щодня 60 телефонів немає технічної можливості (маємо можливість одночасно зарядити 24 пристрої), тож ми мотивуємо дітей до ощадного використання заряду телефонів.

Табір знаходиться досить віддалено від населених пунктів (близько 2 км), тому в магазин діти ходять централізовано: один раз за зміну під наглядом дорослих. Тому не потрібно давати з собою великі суми грошей.

Наметовий формат зазвичай дуже подобається дітям, але і у нього є свої «мінуси». Наприклад, погода може зіпсуватись. Аби Ваша дитина отримала задоволення від відпочинку, поясніть їй всі деталі її перебування в таборі, забезпечте наявність всіх речей, зазначених у списку і підготуйте до можливих труднощів. Список всіх необхідних речей, документів та детальний логістичний опис Вам буде надано разом з путівкою.

Програма табору

Наш табір є не лише відпочинковим. Одним з наших завдань є навчальна складова і розвиток учасників як особистостей. Ми щиро віримо у важливість миру і хочемо навчити молодь жити в мирі з собою і навколишнім світом. Тому, невід’ємною частиною нашого табору є комбінування відпочинку і навчання.

Учасники будуть працювати в малих групах за спеціально розробленою програмою, яка базується на ігрових та арт-техніках, з використанням рухливих ігор, квестів, театральних технік та інших різновидів неформальної освіти. Заняття будуть вести досвічені практичні кризові психологи та молодіжні працівники з досвідом роботи (у тому числі і на міжнародному рівні).

У післяобідній час робота буде організована в факультативній формі (за уподобаннями), також передбачена програма розважальних, спортивних і дозвіллєвих заходів, які організовуються і проводяться силами учасників. Тому кожен зможе проявити свій талант і здібності.

Також після обіду виділяється час для купання в річці (під наглядом досвідченого тренера).

У програмі табору передбачено один великий похід на крейдові гори біля селища Могриця. Ми виходимо з табору відразу після сніданку і повертаємося перед вечерею, обід видається пайком. Зазвичай, всім учасникам дуже подобається цей захід. Але, дуже важливо, аби учасник мав зручне взуття і зручний одяг для походу. Наявність невеликого наплічника вітається, і буде дуже доречною.

Як функціонує табір

В основу життя табору покладено ідею рівності і відповідальності. Всі учасники проєкту, включно з керівництвом табору, рівні щодо побутових умов і участі в житті табору: харчування, проживання, чергування, ранкова руханка, участь у заходах. Кожен має право голосу і може вносити пропозиції щодо покращення табору. Але, це також означає брати відповідальність: за свої дії, за свою команду, за табір, за виконання правил.

Ми свідомо не виставляємо жодних вимог до учасників. Ані стан здоров’я, ані відсутність попереднього досвіду життя на природі, ані наявність специфічних потреб (вегетаріанство, релігія тощо) не є перешкодою для участі.

Для більш зручного існування табору всі учасники діляться на невеликі (10-15 осіб) групи, кожна з яких обирає собі лідера з числа самих учасників. Ця особа є представником групи і вирішує всі питання від імені групи, є присутньою на щоденних нарадах і має право голосу.

Всі учасники приймають участь в чергуванні: збирання дров для ватри, допомога на кухні, прибирання території тощо. При призначенні чергових враховуються можливості до роботи і побажання дітей. Тому, якщо учасник має певні медичні застереження чи обмеження, задля забезпечення безпеки та комфорту дитини програма для цього учасника буде скорегована.

Для порушників правил існує певна система покарань, з якою всі учасники ознайомлюються під час заїзду. Ми категорично проти будь-яких методів насильницького покарання порушників, але в той же час розуміємо важливість забезпечення порядку в таборі в умовах лісу. Тож, головним методом покарання є позбавлення учасника вигод та заохочень (зменшення часу купання, заборона участі в дискотеці тощо).

Правила табору

1. У таборі заборонені будь-які прояви насилля: фізичне (бійки), моральне (образи, булінг, нецензурна лексика).

2. Категорично заборонено куріння, вживання алкоголю і наркотичних речовин.

3. У таборі існує певний перелік обмежень (заборон), який має на меті гарантувати безпеку – фізичну, емоційну, ментальну – всіх учасників: не полишати територію табору без дозволу старших; нічна тиша з 23-00 до 7-00; правила поводження на воді та з вогнем та ще деякі.

4. Усі елементи табору (в тому числі побутові) спрямовані перш за все на ненасильницьке спілкування, повагу до кожного, рівність можливостей для кожного. Відповідно, якщо комусь з учасників некомфортно в такій атмосфері і він/вона не погоджується підтримувати такі умови – тож кожен має право залишити табір в будь-який момент.

5. У таборі діє закон вільного слова – кожен учасник має право висловити свої зауваження, пропозиції, сумніви, побажання будь-кому з дорослих у таборі і ми гарантуємо, що він буде почутим.

Для координації табору та надання більшої інформації про проект ми створили сторінку на Facebook для наших учасників. тож долучайтесь. Усі питання Ви можете задати директору табору – Оксані Мальченко за телефоном +380660588303 або логіст-менеджеру Юлії Гукаленко за телефоном +30665295497

  Ми щиро сподіваємося, що Ваша дитина в нашому таборі гарно відпочине , знайде нових друзів та отримає неймовірні враження і новий досвід. До зустрічі! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *